Czytnik do e-dowodów znakiem postępu cywilizacyjnego

Czasem zmiany są nieuniknione i nie da się im zapobiec. Nawet stare przysłowie głosi, że ten, kto się nie rozwija, ten się cofa. Maksymę tą szczególnie wzięły sobie do serca instytucje publiczne, które starają się nadążyć z duchem czasu.

 

Dlaczego czytnik do e-dowodów stał się tak popularny?

 

Po pierwsze, bo pozwala obu stronom, czyli urzędowi i petentowi zaoszczędzić ich cenny czas. Po drugie, gdyż jest łatwy w obsłudze i posiada rekomendacje Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Ministerstwa Cyfryzacji. Po trzecie, gdyż jego posiadanie usprawnia prace instytucji publicznych. Dzięki niemu kolejki w urzędach stają się krótsze, a w przyjaznej administracji właśnie o to się rozchodzi.

Czy czytnik do e-dowodów ma jakieś wady?

 

W zasadzie jedyną jego wadą jest jego cena. Urządzenie to nie należy do tanich, toteż urzędy mają ich na razie niewielką ilość. Przy czym w kolejnych latach ten stan rzeczy ma się zmienić. W dokonaniu rewolucji cyfrowej mają pomóc Polsce dotacje unijne. Czytniki do e-dowodów to kolejny krok do cyfryzacji społeczeństwa. W końcu w sklepach czy hotelach od dawna płaci się plastikową kartą i nie ma w tym nic dziwnego. Zatem elektroniczne dowody i czytniki do nich z pewnością zyskają aprobatę ludzi, tylko muszą się do nich stopniowo przyzwyczaić

Comments are closed.


Blogi. Darmowe Blogi.